Designove loftove dvere

Designové závěsné dveře. Zakázková výroba, která si vyžádala speciální řešení. Nad dveřním otvorem nebyl dostatek místa pro instalaci přímého posunu a proto jsme byli nuceni vyvinout speciální boční zavešení. Bylo nutno vyřešit značnou páku, kterou dveře působily na závěsný systém, což jsme vyřešili nejen dvojitými horními kladkami, ale následně jsme posílili stabilitu ještě spodní lištou a dvojicí dalších kladek. 

Technické řešení dveří nebylo jedinou výzvou, další v pořadí byl design.

Staré užité dřevo, tentokrát 70 let staré stropní fošny, si žádalo malý šperk a ten jsme jim dali v podobě kajutového okénka v ocelovém límci. Nakonec jsme dveře osadili z lícové strany jednoduchým kovaným madlem a ze strany rubové jsme madlo vyřešili vyfrézovaným čtvercovým otvorem vyloženým plechem a překlenutým drobně vydutým madlem.

Další zakázkové dveře jsme vyráběli na míru pro přízemí rodinného domu. Vyduté okénko jsme nahradili plochým sklem a jeho okruží jsme opláštili ocelovým plechem. Také závěsné panty jsou vyrobeny ze základní suroviny ručním kováním. Dveře se zavírají pomocí skrytého neodymového magnetu. 

 

 

 

Fotogalerie