Někdy nečekané setkání přinese výzvu, výzva nápad, nápad šrotování v hlavě a šrotování v hlavě donutí ruce to všechno dokončit.

 

Nečekané setkání nás přepadlo, když jsme vstoupili do starého technického mlýna částečně osazeného skleněným potrubím. Rovné, ohnuté a rozvětvené trubky ze silného skla poznamenaného léty používání byly odsouzené k sešrotování. Po domluvě s majiteli jsme to všechno odšroubovali, rozebrali, odvezli a od začátku bylo jasné, že takové sklo musíme rozsvítit. Což byla výzva.

Nápady, nejdřív mlhavé, se začaly hromadit v hlavě. Některé mizely, některé se řadily do fronty, mnoho z nich zůstalo vzadu, protože ostatní je předbíhaly a hlava šrotovala a dál je dělila podle svého vkusu a pořád se jí  nad hromadou zachráněného skla objevoval velký nápis Nautilus.  Ano, to bylo ono. První technické vynálezy a fantazie. Trochu laboratoř, dílem manufaktura. Trochu stojan na kahany, dílem technické světlo. Nevšední design i praktické použití. Tak jsme to chtěli a ruce to dokončily.

LAMPIPE – lampa ze starého skleněného potrubí. Díky stavitelným nohám může stát i na nepříliš rovné ploše. Na podlaze, na parapetu či na odkládacím stolku vytvoří díky edisonce krásné náladové světlo. Sklo lze pomocí posuvného držáku lehce odejmout a celá lampa se velmi lehce přenáší díky ocelovým madlům s volnými trubičkami velmi příjemnými do ruky.  Ale nejlepší je, že žádný kus skla není stejný.

Za touto první krasavicí budou brzy následovat další.

Designova-lampa-stolni
Industrial-style-svetlo
Lampa-design-industrial
Industrialni-stolni-lampa
Laboratory-design-lampa