Industrial-a-loft-jidelni-stul

Jídelní stůl je svým designem nejblíže loftovému stylu a právě proto jsme jej nazvali Loftable. Jeho kostra je vyrobena z ocelových profilů a nýtování na hraně stolu upomíná na stavby začátku minulého století.

Tento dojem umocňuje výplň seskládaná z dřevěných sendvičů sestavených na prinpicu ztraceného spoje. Dřevo je 30 let staré, užité a je zpracováno ručně od prvního kartáčování až po povrchovou úpravu.

Pečlivě vybrané staré dřevo kartáčujeme, mnohonásobně brousíme, olejujeme lněným olejem, voskujeme včelím voskem s pigmentací, nakonec zažehlujeme a leštíme. Tím zachováme dřevu jeho historii, ale jeho povrch je hladký a dobře se udržuje.

Výrazným designovým prvkem, který je zároveň velmi praktickou součástí stolu, je otočný kachel, jehož jedna strana slouží jako podložka pod hrnec, zatímco stranou druhou je svícen. Kachel je natřen otěruvzdornou a žáruvzdornou barvou.

Zákazník si může vybrat velikost, nahradit dřevěný senvič jednoduchým užitým dřevem, které máme k dispozici v několika sílách. Dále si může zvolit svou vlastní barevnost nebo si vybrat čistou variantu bez kachle, zkrátka si může dotvořit design podle svého přání.

Fotogalerie